Asset Publisher Asset Publisher

Święto Polskiej Niezapominajki 2015

24 maja 2015 r. Święto Polskiej Niezapominajki

RDLP w Radomiu, Nadleśnictwo Radom oraz pozostałe nadleśnictwa wchodzące w skład Leśnego Kompleksu Promocyjnego "Puszcza Kozienicka" zapraszają na XIV Święto Polskiej Niezapominajki. Rozpoczęcie o godzinie 11.00.

Leśnicy Nadleśnictw LKP "Puszcza Kozienicka": Radom, Kozienice i Zwoleń oraz RDLP w Radomiu na cyklicznej imprezie organizowanej w Leśnym Ośrodku Edukacyjnym im. red. Andrzeja Zalewskiego w Jedlni-Letnisku będą promować realizowaną przez LP zrównoważoną gospodarkę leśną oraz funkcje ekologiczne i społeczne lasów, ze szczególnym uwzględnieniem płynących z nich korzyści. program XIV Święta Polskiej Niezapominajki wpisuje się w realizację tegorocznej kampanii LP, przebiegającej pod hasłem: "Lasy Państwowe. Zapraszamy" oraz świętowanie jubileuszu 135-lecia RDLP w Radomiu.

W programie przewidziano m.in. występy zespołów dziecięcych, tanecznych, sygnalistów myśliwskich, pokazy sokolnictwa i inne atrakcje. Poza tym na terenie Leśnego Ośrodka Edukacyjnego rozstawione będą stoiska i wystawy nadleśnictw LKP "Puszcza Kozienicka" i instytucji partnerskich. Dodatkowo zorganizowany będzie jarmark, na którym będzie można podziwiać wytwarzanie rękodzieła, zakupić wyroby regionalne oraz posilić się tradycyjnym jadłem. W imprezie udział wezmą mieszkańcy regionu oraz przedstawiciele ogólnokrajowych i lokalnych władz, leśnicy, organizacje zajmujące się ochroną przyrody, lokalni twórcy.

Piknik zakończy się koncertem. Gwiazdą tegorocznej edycji Święta Polskiej Niezapominajki będzie zespół Varius Manx!

Do Ośrodka można dojechać bezpłatnym autobusem Przedsiębiorstwa Komunikacji Samochodowej w Radomiu :

I przystanek ul. Struga (przy Galerii Słonecznej) odjazd o godz. 10.00, 10.30, 11.00, 11.30

II przystanek na osiedlu Gołębiów ( za stacją paliw Orlen)

Powrót z Ośrodka w godzinach : 14.30, 15.00, 15.30.