Asset Publisher Asset Publisher

Seminarium BHP

Jak to mówią „wypadki chodzą po ludziach”. Na szczęście nad jednostkami Lasów Państwowych czuwają pracownicy od spraw bezpieczeństwa i higieny pracy.

Żeby nasze warunki pracy oraz bezpieczeństwo było na jak najwyższym poziomie, warto być na bieżąco. W związku z powyższym w dniach 28-29 listopada 2019 r. Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Radomiu, reprezentowana przez pana Marka Sota, zorganizowała w Leśnym Ośrodku Edukacyjnym w Jedlni- Letnisku, seminarium dla służb bhp jednostek podległych.

Seminarium miało charakter zajęć warsztatowych. Uczestnicy wraz z przedstawicielami Państwowej Inspekcji Pracy omawiali zdarzenia i wypadki, które miały miejsce w minionym okresie, poruszali temat posiłków profilaktycznych dla pracowników terenowych, przedyskutowali zmiany w regulacjach prawnych z zakresu BHP, a przede wszystkim odświeżyli i utrwalili wiedzę w zakresie udzielana pierwszej pomocy.

Seminaria, szkolenia i warsztaty zawsze przynoszą coś dobrego. Tym razem była to profilaktyka, która pozytywnie wpłynie na pracę w naszych nadleśnictwach. Jak wiadomo, bhp pracy w lesie to temat priorytetowy, pomyłki mogą mieć tragiczne konsekwencje, a więc…. ZAPOBIEGAJMY.