Asset Publisher Asset Publisher

Chóralne odwiedziny w Leśnym Ośrodku

W miniony weekend Leśny Ośrodek Edukacyjny im. red. Andrzeja Zalewskiego w Jedlni Letnisku odwiedził Chór Kameralny Szkoły Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.

Chór Kameralny SGGW w Warszawie został założony w 2014 r. w ramach rozszerzenia działalności Ludowego Zespołu Artystycznego PROMINI im. Zofii Solarzowej SGGW w Warszawie. Zespól stanowią studenci i absolwenci Uczelni, których łączy zamiłowanie do muzyki.

Opiekunami zespołu są: dyrygent pan Paweł Choina- absolwent Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie w specjalności dyrygentura chóralna, oraz asystentka dyrygenta pani Magdalena Gruziel - korepetytorka śpiewu, pedagog,  absolwentka Rytmiki na Wydziale Edukacji Muzycznej Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie i Podyplomowych Studiów Chórmistrzowskich na Wydziale Dyrygentury, Jazzu i Edukacji Muzycznej Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy.

Doświadczenie i profesjonalizm kadry przyczyniły się do wielu sukcesów chóru m. in.: I miejsca VI Rzeszowskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek, Rzeszów 2019; II miejsce oraz nagroda specjalna za wykonanie utworu kompozytora Tomasa Zografskiego podczas Międzynarodowego Festiwalu „Ohrid Choir Festival” – Ohrid, Macedonia 2018 r. i wiele innych.

Nie możemy również zapomnieć o członkach zespołu, których zaangażowanie, pasję do muzyki i ciężką pracę mogliśmy obserwować podczas przygotowań grupy w naszym Ośrodku.

Jaki mają cel na najbliższy czas? Udział w dwóch konkursach: 4. Cantantes Lublinensis Międzynarodowy Festiwalu Muzyki Chóralnej w Lublinie oraz XXII edycji ogólnopolskiego Łódzkiego Festiwalu Chóralnego „Cantio Lodziensis”.

Dodatkowo będzie można ich zobaczyć i posłuchać podczas koncertu „MONIUSZKO GŁOSAMI CHÓRÓW WARSZAWSKICH” organizowanym przez Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie.

Jest nam miło, że odwiedzili nas tak wyjątkowi goście, będący jednocześnie uzdolnionymi muzykami, jak i pozytywnie zakręconą grupą pasjonatów. Mamy nadzieje, że to nie było nasze ostatnie spotkanie.

Życzymy całemu zespołowi Chóru Kameralnego Szkoły Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie samych sukcesów na nadchodzących konkursach! Mamy nadzieję, że Wasza ciężka praca jaką mieliśmy okazję zaobserwować, zaowocuje w najbliższym czasie.