Wydawca treści Wydawca treści

VIII Szachowe Mistrzostwa Leśników

W dniach 28-29 stycznia w Leśnym Ośrodku Edukacyjnym w Jedlni -Letnisku odbyły się Mistrzostwa Szachowe pracowników z obszaru Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Radomiu. Mistrzem został Leszek Gębski z RDLP w Radomiu, a najlepsza była drużyna z Nadleśnictwa Łagów.

8 edycję turnieju, w której zmierzyło się 12 uczestników otworzył Dyrektor Andrzej Matysiak. Tegoroczne mistrzostwa po raz drugi miały charakter turnieju klasyfikacyjnego. Oznacza to, że zawodnicy mieli możliwość zdobycia nawet II kategorii szachowej. Z możliwości jakie daje turniej tej rangi skorzystał Kolega Jacek Malowaniec (Nadleśnictwo Grójec), awansował on do III kategorii szachowej, oraz Kolega Tomasz Borcuch (Nadleśnictwo Starachowice), który zdobył kategorie szachową. Niezmiernie miłe jest to, że rozgrywki dają możliwość sportowego rozwoju naszym pracownikom. Marek Szary odwołał się do patrona mistrzostw podkreślając jego zasługi w organizacji zawodów:

"Jan Przygodzki był wspaniałą postacią, doskonałym leśnikiem, a jednocześnie pasjonatem szachów i to on był inicjatorem gry w szachy w radomskiej dyrekcji. Dziękuję bardzo organizatorom za to, że to imię w ten sposób honorują."

Tegoroczni zwycięzcy reprezentować będą RDLP w Radomiu na Krajowych Mistrzostwach Leśników, które odbędą się w Janowie Lubelskim w dniach 25-28 lutego. Z zawodnikami z innych dyrekcji zmierzą się: Leszek Gębski (RDLP w Radomiu), Mateusz Janus (Nadleśnictwo Lągów), Jacek Malowaniec oraz Sebastian Rodkiewicz (Nadleśnictwo Łagów).

Serdeczne podziękowania należą się Panu Jackowi Sieczkowskiemu - sędziemu klasy państwowej - który czuwał nad tym, aby poziom turnieju spełnił najwyższe normy. Nad organizacją turnieju czuwał Kolega Leszek Gębski - kierownik turnieju, a jednocześnie Mistrz szachowy - w tym roku już drugi raz z rzędu zdobył Puchar Dyrektora.

Klasyfikacja indywidualna Zawodów:

1. Andrzej Kania (nie klasyfikowany w kategorii leśników)

2. Leszek Gębski

3. Mateusz Janus

4. Jacek  Malowaniec

5. Sebastian Rodkiewicz

6. Marek Dziurzyński

7. Tomasz Borcuch

8. Michał Farys

9. Karol Podsiadło

10. Artur Golczewski

11. Zbigniew Mleczko

12. Michał Adamus

Klasyfikacja zespołowa zawodów:

1. Nadleśnictwo Łagów

2. Nadleśnictwo radom

3. RDLP w Radomiu

 

Tekst artykułu i zdjęcia pobrano ze strony  www.radom.lasy.gov.pl